Dizainas

Nuo Klint iki Ritterband

Žmonės visame pasaulyje jau daugelį metų stebisi danišku dizainu. Dėl unikalaus kūrybiškumo danų architektai ir dizaineriai sugebėjo pažymėti save ir savo šalį – Daniją,pasaulio žemėlapyje.

Morsø Jernstøberi, mes turime senas tradicjas, kurios suteikia progą žmonėms atskleisti savo talentą kuriant naujus krosnelių modelius.

Vienas pirmųjų buvo architektas Kaare Klint, kuris iki savo mirties 1954m. danų furnitūroje ir baldų projektavime paliko didelį pėdsaką. 1944m. Kaare Klint „Morsø“ kompanijai sukūrė unikalų malkomis kūrenamos krosnelės modelį. Krosnelė buvo dekoruota Johannes V. Jensen poemos motyvais, be to, tai pačiais metais J.V. Jensen buvo gavęs Nobelio premiją už literatūros nuopelnus. Kitas gerai žinomas dizaineris,kuris turėjo didelę įtaką „Morsø“ krosnelių dizainui buvo Sigvard Bernadotte. Jis ypatingai išgarsėjo daug metų Georg Jensen dirbdamas sidabrakaliu.Vėlyvaisiais 1940m. kartu su dizaineriu Acton Bjørn jis įkūrė industrinio dizaino studiją, kur keleta ateinančių metų buvo sukurta nesuskaičiuojamas kiekis dizaino klasikos, įskaitant ir vazą Margrethe (kurią sukurė labai jaunastos studijos darbuotojas, vardu Jacob Jensen. Šešto dešimtmečio pabaigoje Bjørnir Bernadotte pradėjo dirbti Morsø Jernstøberi, ko pasekoje atsirado elegantiškos emaliuotos krosnelės ir neįprastai graži ketaus puodų serija.

2008m. Morsø Jernstøberi pradėjo bendradarbiauti su įdomiausia šių laikų menininke Monica Ritterband. To pasekoje atsirado keturios skirtingos epochinės malkas deginančios krosnelės versijos, kurios pasižymėjo apvalumais ir moteriškai lengvomis formomis, kurias buvo įmanoma išgauti tik su ketaus pagalba. Be šių krosnelių Monica Ritterbanddar sukūrė unikalių ir optimistiškų priedų asortimentą, su pavadinimu “Feet”. Tai priedai, kurie kaip ir krosnelė, pagaminti iš ketaus - virdulys, baldas makom sudėti, trikojis padėklas ir priešgaisrinės priemonės.