Istorija

Ilga istorija trumpai

Morsø Jernstøberi istorija prasideda 1853m., kai verslo absolventas N. A. Christensen įkūrė savo geležies liejyklą Mors Limfiordo saloje. Pirmuosius kelerius metus saujelė darbuotojų gamindavo viską: nuo tvarto langų ir atminimo kryžių, iki kepimo krosnelių, puodų ir keptuvių.


Tačiau N. A. Christensen jums įprastas verslo žmogus. Kadangi jis turėjo neabejotiną talentą verslui ir daug kūrybiškų idėjų, N. A. Christensen įmonė greitai tapo viena iš svarbiausių šalies geležies liejyklų ir amžiaus pabaigoje Morsø prekės buvo gerai žinomos visoje šalyje.
 
Karališka šiluma

Slenkant metams, Morsø pradėjo tiekti šildymo sistemas bažnyčioms, mokykloms ir visuomeniniams pastatams, įskaitant valstybinius geležinkelius ir įvairias ministerijas. 1900-ųjų pradžioje populiariosios imperatoriškojo stiliaus krosnelės pateko į karališkuosius Amalienborg apartamentus. 1915 m. į Amalienborg rūmus ir įkeletą kitų karališkųjų rezidencijų pradėtos tiekti įvairios krosnelės, todėl bendrovė buvo apdovanota prestižiniu titulu "Jo Didenybės Karaliaus Kristijono X tiekėjas". Vėliau, 1969m., titulo pavadinimas pasikeitė į "Danijos Karališkojo teismo tiekėjas".

Visada priekyje

Nuo pat pirmųjų veiklos metų tokios sąvokos, kaip plėtra ir inovacijos buvo svarbi Morsø Jernstøberi varomoji jėga. Visa istorija glūdi gražioje Limfiordo saloje. Pavyzdžiui, konvekcijos principas, kuris buvo sukurtas praeito amžiaus pradžioje bendradarbiaujant su kitomis liejyklomis ir kuris nustatė visiškai naujus standartus apie tai, kaip veiksmingai ir patogiai apšildyti savo namus kieto kuro krosnelėmis.

Bet kai 1950 m. danų namuose pradėjo vyrauti centrinis šildymas ir radiatoriai, kieto kuro krosnelės liko už mados ribų. Bet Morsø dar kartą įrodė juntanti gyvenimo pulsą pagaminusi revoliucinę židinio tipo krosnelę 1122. Po to Morsø atvėrė visiškai naują rinką ir atrado visiškai naują būdą šiltesniam gyvenimui sukurti.

Apibendrinant, Morsø žingsnis po žingsnio prasiskynė kelią pastoviai tobulindama dizainą ir ieškodama naujų būdų suderinti formą ir funkciją; grožio ir komforto produktyvumas - taip pat šiais laikais aktualus klausimas, susijęs su aplinkosauga.