Dūmai ir trauka

Ką aš turėčiau daryti dėl dūmų, suodžių?

Mano kamine dervos – kas atsitiko?
Dėl žemos temperatūros ant kamino atsiranda suodžiai. Jeigu degimo temperatūra bus per maža, reikškia palyginus su medienos kiekiu nepakanka oro. Dervos suodžiai yra lengvai atpažįstami - tai ruda ir lipni masė. Padidinkite antrinį oro tiekimą ir temperatūra padidės. Krosnelės vamzdžių termometras dedamas ant apatinės dumtraukio vamzdžio dalies ir nurodys, ar oro tiekimas yra pakankamas.Išmetamųjų dujų temperatūra turi būti maždaug 250o C. Jei išmetamųjų dujų temperatūra yra ženkliai mažesnė, dervos tikriausiai susidarys kamine.Jei išmetamųjų dujų temperatūra viršija 250 - 300o C, gali perkaisti vidinės dalys.

Atidarau krosnelės dureles ir pro jas pradeda virsti dūmai. Kaip to išvengti?
Negalima atidaryti durelių tol, kol mediena nesudegs iki pelenų. Atidarius duris vidun patenka šalto oro, kuris kontaktuodamas su liepsna gali sukelti šiuos nepatogumus. Jeigu dėl kokios nors priežasties jums reikia atidaryti dureles, o mediena dar neusudegė iki žarijų, darykite tai atsargiai. Keletą sekundžių palikite 2cm tarpą ir tik po to atidarykite jas iki galo.

Mano kamine nėra traukos. Ką man daryti?
Ši problema atsiranda tada, kai kaminas yra pernelyg žemas, nėra gerai izoliuotas arba yra įtrūkęs. Išsikvieskite kaminkrėtį, jis žinos, ką daryti. Labai svarbu,kad kaminas tuo laiku, kai buvo kūrenama krosnelė, gautų pakankamai šilumos. Naudokite daug sauso kuro ir 1-2 degtukus. Jeigu reikia,atidarykite groteles ir dureles. Kai sausas kuras sudegs iki žarijų, pridėkite 2-3 sausą malką. Tuo pat metu tiekite pakankamai oro. Kai mėlyni /violetiniai dūmai išnyks, uždarykite groteles ir pirminį oro tiekimą.