Valymas

Mano krosnelės stiklo paviršius visiškai suodinas – kas galėtų būti negerai?
Suodžiai ant stiklo atsiranda tik tuo atveju, jeigu degimo temperatūra yra per žema arba malkų deginimo periodas buvo per trumpas. Krosnelei degant kaminui sušildyti reikia daug oro. Atidarykite groteles ir oro kontrolę. Jeigu nėra kitos išeities, atidarykite dureles vos vos, kad patektų kuo daugiau oro. Kai sausas kuras pavirs žarijomis, sudėkite vidun sausą medieną. Nustatykite kuo didesnį oro tiekimą. Uždarykite groteles ir pirminį oro tiekimą kai tik pamatysite, kad išnyko mėlyna/violetinė liepsna. Dabar degimą kontroliuoja tik antrinio oro tiekimo kontrolė. Be to, degimo temperatūra gali būti didinama tiekiant daugiau antrinio oro ir tuo pat metu laikant groteles ir pirminio oro kontrolę uždarytas. Be to, suodžiai ant durelių stiklo dar gali atsirasti dėl drėgnos medienos arba dėl mažos traukos. Paprašykite kaminkrėčio įvertinti jūsų kamino trauką.

Kaip galiu pašalinti nešvarumus nuo durelių stiklo?
Išvalyti ją su Morso pelenų valikliu. Pelenų valiklis taip pat tinka valyti ir kitas krosnelės dalis. Atkreipkite dėmesį, kad krosnelė ją valant turi būti šalta. Jeigu reikia, nuvalykite korsnelę su drėgna šluoste,bet tik tada, kai krosnelė bus visiškai šalta. Būkite atsargūs rinkdamiesi valymo medžiagas, nes valymo priemonėse esančios rūgštys gali pažeisti dažus.

Kaip dažnai turiu valyti krosnelę nuo suodžių ir pelenų?
Krosnelę reikia valyti bent jau vieną kartą į metus. Žinoma, priklausomai nuo to, kaip dažnai ji naudojama. Pertvara išimama iš krosnelės ir išvaloma naudojant Morso Pelenų valiklį. Pelenų valiklis taip pat puikiai tinka ir kitoms krosnelės dalims valyti. Atkreipkite dėmesį, kad tvarkant krosnelę ji būtinai turi būti šalta.

Kaip man išvalyti krosnelės vidų?
Išimkite iš krosnelės pertvarą ir išvalykite naudodami Morso Pelenų valiklį. Pelenų valiklis taip pat puikiai tinka ir kitoms krosnelės dalims valyti. Atkreipkite dėmesį, kad tvarkant krosnelę ji būtinai turi būti šalta. Jeigu reikia,nuplaukite korsnelę su drėgna šluostele, bet tik tada, kai krosnelė bus visiškai šalta. Būkite atsargūs rinkdamiesi valymo medžiagas, nes valymo priemonėse esančios rūštys gali pažeisti dažus.

Kaip turėčiau valyti krosnelę, kuri dažyta Senotherm dažais?
Atkreipkite dėmesį, kad tvarkant krosnelę ji būtinai turi būti šalta. Jeigu reikia,nuplaukite korsnelę su drėgna šluostele, bet tik tada, kai krosnelė bus visiškai šalta. Būkite atsargūs rinkdamiesi valymo medžiagas, nes valymo priemonėse esančios rūštys gali pažeisti dažus. Dažytas paviršius su laiku gali įgauti pilką atspalvį; bet jūs galite lengvai atnaujinti savo krosnelę su specialiais karščiui atspariais Senotherm purškiamais dažais, kurių galima įsigyti pas Morso atstovą. Krosnelę prieš naudojant palikite džiūti 24valandoms.

Kaip man valyti emaliuoto paviršiaus krosnelę?
Naudokite drėgną šluostelę ir būtinai prisiminkite, kad krosnelę valyti galima tik tada,kai krosnelė yra šalta. Naudokite distiliuotą vandenį ir rudą muilą. Nepamirškite išvalyti visą muilą prieš tai, kai vėl uždegsite krosnelę. Emalė yra tvirta medžiaga.